Головна сторінка Про Проект Партнери Інтернет-ресурси Контакти Карта сайту Зв`язки з громадськістю
English
USAID Проект розвитку ринків капіталу
Архів новин

Новини

Бібліотека

Регулювання і нагляд за ринками капіталу
(інституційний розвиток)

Інфраструктура ринків капіталу

Реформування нормативно-правової бази у сфері ринків капіталу

Пенсійна реформа

Розвиток фінансових інструментів
 
Електронна система комплексного розкриття інформації емітентами цінних паперів (ЕСКРІН)
http://eds.ssmsc.gov.ua
Pilot Project on Implementation of ESCRIN
Hotline On Pension Reform Issues "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"
з питань
пенсійної реформи
8-800-500-3920
Архів новин 2007

Грудень 24, 2007

21 грудня 2007 року у готелі St Sofia Hyatt Regency, Київ, міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s та Агентство фінансових ініціатив презентували результати дослідження "Інформаційна прозорість українських компаній у 2007 році".

У дослідженні була проаналізована доступна для інвесторів інформація щодо 36 провідних компаній фінансової, енергетичної та виробничої галузей. Згідно з висновками дослідників, "рівень розкриття інформації українськими компаніями низький і відстає від кращої світової практики", а індекс транспарентності, за методологією Standard & Poor’s, складає лише 23,9%.

Такий низький рівень розкриття інформації заважає залученню інвестиційних ресурсів українськими підприємствами.

У рамках презентації член Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Сергій Бірюк та представники фондової біржі ПФТС і Проекту USAID "Розвиток ринків капіталу" анонсували початок другого етапу Пілотного проекту з розкриття інформації емітентами цінних паперів, який розпочався у грудні 2007 року. У другому етапі візьмуть участь компанії, яки знаходяться у лістингу організаторів біржових торгів, окремі стратегічні підприємства та компанії-добровольці.

Головною метою Пілотного проекту є розробка та тестування Електронної системи комплексного розкриття інформації (ЕСКРІН) для всіх видів звітних документів – річної і квартальної звітності, особливої інформації та проспектів емісії – з подальшим нормативним введенням в Україні системи звітності, яка відповідатимете закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", а також кращій міжнародній практиці та вимогам інвесторів.

Перший етап Пілотного проекту успішно завершився у липні 2007 року. У ньому взяли участь 12 підприємств України, які підготували річні звіти за 2006 рік згідно з вимогами розкриття інформації, передбаченими ЕСКРІН, та у відповідності до міжнародних стандартів.

Грудень 10, 2007

У Дніпропетровську відбувся шостий Круглий стіл для роботодавців на тему "Недержавні пенсійні фонди: економічні, податкові та соціальні вигоди українських підприємств від впровадження пенсійних програм". Цього разу організатори обговорювали питання недержавного пенсійного забезпечення з Дніпропетровськими та Запорізькими роботодавцями. Дніпропетровська обласна державна адміністрація та Дніпропетровське територіальне управління Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України взяли активну участь в підготовці та здійсненні заходу.

Цей Круглий стіл став заключним у низці Круглих столів, спрямованих на роз’яснення роботодавцям вигод, які можуть набути підприємства від впровадження недержавних пенсійних програм. Усього у 2007 році Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України разом з Міністерством праці та соціальної політики України, Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Федерацією роботодавців України за підтримки Проекту USAID "Розвиток ринків капіталу" було проведено шість Круглих столів у різних регіонах України, зокрема, у Києві, Донецьку, Львові, Одесі, Харкові та Дніпропетровську. В цілому, у роботі Круглих столів взяли участь керівники різних рівнів 124 підприємств України, представники державних регулюючих органів, Обласних державних адміністрацій і Обласних рад, профспілок, а також науковці.
Прес-реліз
Матеріали круглого столу
Фото

Листопад 12, 2007

7 листопада 2007 року Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку спільно із Проектом USAID "Розвиток ринків капіталу" провела семінар "Другий етап впровадження пілотного проекту "Електронна система комплексного розкриття інформації емітентами цінних паперів (ЕСКРІН)".

Метою семінару було детальне ознайомлення спеціалістів центрального апарату та територіальних управлінь Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку із електронною системою комплексного розкриття інформації та планами щодо її впровадження.
Фото

Жовтень 29, 2007

25 жовтня 2007 р. у Харкові відбувся п’ятий Круглий стіл для роботодавців на тему "Недержавні пенсійні фонди: економічні, податкові та соціальні вигоди українських підприємств від впровадження пенсійних програм". Організатором Круглого столу виступила Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України разом з Міністерством праці та соціальної політики України, Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Федерацією роботодавців України та Харківською обласною державною адміністрацією за підтримки Проекту USAID "Розвиток ринків капіталу".

Головною метою Круглого столу було інформування роботодавців щодо механізмів недержавного пенсійного забезпечення та впровадження пенсійних програм на підприємствах, а також роз’яснення економічних і соціальних преференцій та податкових пільг, які отримує підприємство від участі у недержавних пенсійних фондах. Окрім того, на Круглому столі були висвітлені питання інвестування активів недержавних пенсійних фондів. До участі у Круглому столі було запрошено керівників підприємств Харківської, Полтавської та Сумської областей, представників асоціацій, професійних учасників фондового ринку та науковців.
Прес-реліз
Матеріали круглого столу
Фото

Жовтень 8, 2007

4-6 жовтня Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку за підтримки Проекту USAID "Розвиток ринків капіталу" провела у Судаку конференцію "Електронна система комплексного розкриття інформації емітентами цінних паперів ЕСКРІН". У роботі конференції прийняли участь понад 70 представників Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, рейтингових агентств, Проекту USAID "Розвиток ринків капіталу" та професійних учасників фондового ринку. З доповідями виступили Члени Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Микола Бурмака, Сергій Бірюк, Іван Нестеренко, Володимир Харицький, а також Дмитро Леонов (Українська асоціація інвестиційного бізнесу), Анастасія Перебийніс (ПФТС), Марина Проценко (Кредит-Рейтинг) і Володимир Духненко (Експерт-Рейтинг), спеціалісти Проекту, безпосередньо залучені до розробки та впровадження системи ЕСКРІН, міжнародний експерт з питань цінних паперів Проекту USAID "Розвиток ринків капіталу" Роберт Страхота. Також у роботі конференції прийняли участь представники дванадцяти підприємств, які взяли участь у першому етапі пілотного проекту по впровадженню системи ЕСКРІН на підприємствах.

Учасники конференції ознайомились з докладною інформацією про виконання першого етапу пілотного проекту, вислухали думки та зауваження професіоналів щодо змістовних аспектів розкриття інформації для залучення інвестицій та обговорили подальші кроки з удосконалення системи розкриття інформації. Дуже приємною подією стало нагородження підприємств – учасників пілотного проекту з впровадження системи ЕСКРІН подяками від Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та сертифікатами від Проекту USAID "Розвиток ринків капіталу".
Фото

Жовтень 5, 2007

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку за підтримки Проекту USAID "Розвиток ринків капіталу" провели 1-2 жовтня 2007 р. виїзне засідання Робочої групи з доопрацювання проекту "Положення про саморегулівні організації професійних учасників фондового ринку".

Учасники виїзного засідання Робочої групи обговорили сучасний стан функціонування СРО та регуляторного нагляду за діяльністю СРО професійних учасників фондового ринку та ознайомилися з кращою міжнародною практикою з цього питання, доопрацювали проект "Положення про саморегулівні організації професійних учасників фондового ринку" та обговорили подальші кроки з удосконалення законодавства з метою створення в Україні ефективного регуляторного режиму для розвитку СРО.

У засіданні Робочої групи брали участь 25 представників від Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, Міністерства праці та соціальної політики України, Проекту USAID "Розвиток ринків капіталу", фондових бірж та СРО професійних учасників фондового та фінансового ринку (Асоціація "Перша фондова торговельна система", Професійна асоціація реєстраторів і депозитаріїв, Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів, Українська асоціація інвестиційного бізнесу). Серед учасників виїзного засідання були Члени Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Володимир Петренко, Микола Бурмака, Сергій Бірюк, Заступник Голови Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України Євген Григоренко, директори департаментів, начальники відділів та спеціалісти ДКЦПФР, Держфінпослуг та Мінпраці, міжнародний експерт з питань цінних паперів та управління Проекту USAID "Розвиток ринків капіталу" Роберт Страхота.

Вересень 27, 2007

26 вересня 2007 року відбулася церемонія передачі технічного обладнання від Проекту USAID "Розвиток ринків капіталу" кліринговому депозитарію ВАТ "Міжрегіональний Фондовий Союз" (МФС) та прес-конференція. Нове обладнання, що передано МФС безкоштовно, необхідне для створення незалежної резервної системи з обслуговування депозитарної діяльності, яка продублює роботу існуючої системи у разі її пошкодження та забезпечить надійність і безперебійність роботи депозитарія. В церемонії взяли участь: Ерл Гаст, Директор Регіональної Місії USAID в Україні, Молдові та Білорусі; Мішел Ноель, Провідний фінансовий спеціаліст Світового Банку; Борис Тимонькін, Голова Спостережної Ради МФС; Микола Швецов, Голова Правління МФС; Володимир Харицький, Член ДКЦПФР; професійні учасники ринку – акціонери МФС; представники саморегулівних організацій; представники Проекту USAID "Розвиток ринків капіталу".
Прес-реліз
Фото

Вересень 13, 2007

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку за підтримки Проекту USAID "Розвиток ринків капіталу" провели 12 вересня 2007 р. робочу зустріч "Обговорення Електронної системи комплексного розкриття інформації емітентами цінних паперів (ЕСКРІН)".

Метою зустрічі був розгляд системи ЕСКРІН та результатів реалізації першого етапу пілотного проекту з впровадження цієї системи, а також обговорення пропозицій стосовно її удосконалення, перспектив та подальших кроків, спрямованих на розвиток національної системи розкриття інформації емітентами цінних паперів згідно з міжнародними стандартами. Система забезпечить відповідність процесу подання звітності Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та міжнародним стандартам, закріпленим в принципах Міжнародної організації комісій з цінних паперів (IOSCO) та в Директивах Європейського Союзу.

На зустрічі були присутні більш як 50 представників Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Проекту USAID "Розвиток ринків капіталу" та професійних учасників ринку цінних паперів. Кожен з учасників заповнив анкету, розроблену організаторами з метою отримання конструктивного відгуку щодо впровадження ЕСКРІН. Інформація, отримана шляхом опитування, а також коментарі та пропозиції, висловлені учасниками зустрічі, будуть опрацьовані експертами Проекту і враховані на наступному етапі пілотного проекту з впровадження системи ЕСКРІН (який почнеться у січні 2008 року).

Липень 26, 2007

25 липня 2007 року в Києві відбулася прес-конференція "Впровадження електронної системи розкриття інформації емітентами цінних паперів: Результати першого етапу пілотного проекту". Організаторами прес-конференції були Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку та Проект USAID "Розвиток ринків капіталу".

У ході прес-конференції представники ДКЦПФР та Проекту повідомили про результати першого етапу впровадження електронної системи розкриття інформації на українських підприємствах та анонсували наступні дії.
Прес-реліз

Липень 20, 2007

18 липня 2007 року відбувся Круглий стіл на тему "Централізація депозитарної системи України як вимога часу". Головною метою Круглого столу було обговорення учасниками фондового ринку та регуляторних органів такого важливого питання як створення в Україні єдиного центрального депозитарію. Організатором Круглого столу виступила Українська асоціація інвестиційного бізнесу за підтримки Проекту USAID «Розвиток ринків капіталу». На засіданні були присутніми більш ніж 50 представників від Кабінету Міністрів, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, Міжрегіонального фондового союзу, Національного депозитарію України, фондових бірж, асоціацій фінансового сектору та саморегулівних організацій. Як результат дискусій Круглого столу, всі українські асоціації фінансового сектору та саморегулівні організації підписали відкритого листа до Президента, Кабінету Міністрів та Парламенту, в якому чітко визначено план дій щодо створення єдиного Центрального Депозитарію.

Липень 12, 2007

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку за підтримки Проекту USAID "Розвиток ринків капіталу" провели 11 липня 2007 р. Круглий стіл "Саморегулівні організації професійних учасників фондового ринку: роль, проблеми та стратегія розвитку".
Матеріали круглого столу
Фото

Червень 26, 2007

У місті Одеса відбувся наступний Круглий стіл на тему "Недержавні пенсійні фонди: економічні, податкові та соціальні вигоди українських підприємств від впровадження пенсійних програм". Цей захід був проведений Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України, Міністерством праці та соціальної політики України, Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Федерацією роботодавців України за підтримки Проекту USAID "Розвиток ринків капіталу". Одеська обласна рада виступила співорганізатором Круглого столу. В роботі Круглого столу прийняли участь роботодавці та інші зацікавлені особи з Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.
Прес-реліз
Матеріали круглого столу

Травень 17, 2007

Третій Круглій стіл для роботодавців "Недержавні пенсійні фонди: економічні, податкові та соціальні вигоди українських підприємств від впровадження пенсійних програм" відбувся у Львові. Цього разу разом з Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України, Міністерством праці та соціальної політики України, Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Федерацією роботодавців України співорганізаторами Круглого столу стали Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація і Львівська міська рада. Круглий стіл пройшов за підтримки Проекту USAID "Розвиток ринків капіталу".
Прес-реліз
Матеріали круглого столу

Квітень 4, 2007

Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України разом з Міністерством праці та соціальної політики України та Федерацією роботодавців України за підтримки Проекту USAID "Розвиток ринків капіталу" у Донецьку було проведено другий Круглий стіл "Недержавні пенсійні фонди: економічні, податкові та соціальні вигоди українських підприємств від впровадження пенсійних програм". Співорганізатором Круглого столу виступила Донецька обласна рада.
Прес-реліз
Матеріали круглого столу

Лютий 27, 2007

Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України разом з Міністерством праці та соціальної політики України та Федерацією роботодавців України за підтримки Проекту USAID "Розвиток ринків капіталу" було проведено у Києві Круглий стіл "Недержавні пенсійні фонди: економічні, податкові та соціальні вигоди українських підприємств від впровадження пенсійних програм".
Прес-реліз
Матеріали круглого столу

Січень 25, 2007

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку спільно з Проектом USAID розвитку ринків капіталу провели міжнародну конференцію на тему "Прозорість та розкриття інформації: Основа для належного управління та інвестування".
Прес-реліз
Матеріали конференції
 
Архів новин 2008
 
Архів новин 2006
Сайт створений та підтримується Проектом USAID "Розвиток ринків капіталу"