хостел на курской москва, дешевая гостиница центр
Головна сторінка Про Проект Партнери Інтернет-ресурси Контакти Карта сайту Зв`язки з громадськістю
English
USAID Проект розвитку ринків капіталу
Пенсійна реформа / Огляд

Новини

Бібліотека

Регулювання і нагляд за ринками капіталу
(інституційний розвиток)

Інфраструктура ринків капіталу

Реформування нормативно-правової бази у сфері ринків капіталу

Пенсійна реформа

Розвиток фінансових інструментів
 
Електронна система комплексного розкриття інформації емітентами цінних паперів (ЕСКРІН)
http://eds.ssmsc.gov.ua
Pilot Project on Implementation of ESCRIN
Hotline On Pension Reform Issues "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"
з питань
пенсійної реформи
0-800-500-392
Огляд

Перед Проектом розвитку ринків капіталу стоїть декілька основних завдань щодо надання допомоги в напрямку реформування пенсійної системи. По-перше, це надання допомоги у підготовці законодавчих актів, необхідних для запровадження другого рівня пенсійної системи в Україні. По-друге, надання допомоги в удосконаленні законодавчої бази, що регулює третій рівень пенсійної системи. Третє завдання стосується усіх рівнів пенсійної системи, а саме, це надання допомоги у забезпеченні фінансової стабільності пенсійного забезпечення у довгостроковій перспективі.

Другий рівень пенсійної системи: У 2003 році Україна завершила перший етап важливої реформи загальнообов’язкового державного пенсійного забезпечення. В результаті цієї реформи була створена основна законодавча база для запровадження обов’язкового другого рівня пенсійної системи на основі індивідуальних накопичувальних пенсійних рахунків. Після двох років досліджень, впродовж першого року діяльності Проекту розвитку ринків капіталу (2006 року) був підготовлений законопроект про запровадження другого рівня. У квітні 2007 року цей законопроект був прийнятий Верховною Радою у першому читанні. Зараз Проект розвитку ринків капіталу допомагає аналізувати зміни та доповнення до законопроекту, запропоновані різними міністерствами та відомствами до другого читання. У даний час розгляд цього законопроекту розпочався у комітетах Верховної Ради України. Проект планує взяти участь у цьому процесі.

Третій рівень пенсійної системи: Закон України "Про недержавне пенсійне забезпечення" набув чинності 1 січня 2004 року. З того часу кількість пенсійних фондів почала швидко збільшуватись. На даний час фактично працюючими є біля 70 фондів з 495 тис. учасників та 800 млн. гривень активів. Не дивлячись на швидке збільшення кількості НПФ, вони поки що залишаються незначними «фінансовими гравцями» на ринку з понад 16 мільйонами працівників. Проект розвитку ринків капіталу працював і продовжує працювати за трьома напрямками з метою стимулювання участі у добровільному пенсійному забезпеченні. У зв’язку з цим Проект підготував ряд змін та доповнень до закону, що регулює функціонування таких пенсійних фондів. По-друге, Проект продовжує надавати допомогу у вдосконаленні нормативної бази недержавного пенсійного забезпечення, зокрема нормативних актів, що стосуються запровадження електронної звітності і розвитку нових інструментів контролю та забезпечення дотримання законодавства у цій сфері. По-третє, Проект сприяє розвитку недержавних пенсійних фондів шляхом проведення інформаційно-освітньої кампанії для населення, журналістів, профспілок та роботодавців з питань функціонування та переваг такої форми добровільного заощадження коштів на пенсію. За підтримки Проекту у 2009 році Держфінпослуг запровадила систему розкриття інформації у пенсійній сфері (PDS), яка забезпечує безкоштовний доступ до інформації про діяльність НПФ через інтернет і відповідає найкращій міжнародній практиці.

Фінансова стабільність: Основні зусилля у цьому напрямку спрямовані на переведення пільгового (професійного) пенсійного забезпечення з солідарної системи (Рівень 1) у систему накопичувального пенсійного забезпечення (Рівень 3).

Сайт пенсійної реформи:

Сайт пенсійної реформи
Сайт створений та підтримується Проектом USAID "Розвиток ринків капіталу"